Ray X 3,8m

       

OBSAH SADY:

Model RAY X je vyráběn v mnoha variantách. Lze jej zařadit do kategorie soutěžních ledadel F5J a F3J, osvědčil se obzvlášť v kategorii F5J. V roce 2013 se model RAY X umístil na prvním místě v mezinárodní soutěži F5J v Anglii, pilot Vojtěch Valenta senior.
Jako sportovní model je velmi oblíben pro své letové vlastnosti jako svahový větroň i model pro létání v termice. Model má štíhlý trup, lze jej velmi dobře osadit elektro motorem. 
Model je vyráběn v rozpětí 3 820 mm a 4 000 mm, uspořádání ocasních ploch kříž, plovoucí výškovka . Pevnostní provedení: od super lehkých soutěžních modelů při použití speciálních velmi lehkých stavebních materiálů, kdy lze dosáhnout váhy od 1 500 g až po velmi pevné celouhlíkové provedení modelu, kdy váha modelu dosahuje až 3 500 g.
 
Jednotlivá pevnostní provedení:
Speciální velmi lehké uhlíkové provedení modelu  – model vhodný pro F5J soutěžní létání 
Standartní provedení GFK – model vhodný pro běžné, nikoliv soutěžní létání F5J a pro termické létání
Model s křídlem zesíleným uhlíkovým D-Boxem /70gr– vhodný pro svahové létání a létání s elektro motorem
Model s celouhlíkovým křídlemú/70gr -  model vhodný pro razantní svahové létání a létání s výkonným elektro motorem. Více informací o letových provedeních modelu naleznete v sekce MATERIAL. 
 
Model má třídílné křídlo, pro přepravu celý model lze zabalit do krabice o rozměrech: 
délka 180 cm, šířka 10 cm, výška 40 cm. Pro model můžete zakoupit ochranný obal ze stříbrné odrazové folie pro ochranu křídla a výškovky před poškozením při transportu a pro ochranu před slunečním zářením. Pro pohodlnou a bezpečnou přepravu také nabízíme přepravní tašku. Více informací naleznete
v sekci PŘÍSLUŠENSTVÍ. Zde také naleznete doporučené motory a serva, které lze pro model u nás také zakoupit.