SH Ventus C 3,9m

       

 

 

OBSAH SADY:

Model č. 17 Ventus 2C vyroben v měřítku 1 : 4,5 je optimální větroň pro piloty, kteří chtějí, aby model vypadal jako skutečné letadlo a létal stejně dobře. Tento model uspokojí i náročného pilota. Model velmi dobře létá v termice a to i přes vyšší plošné zatížení. Díky velmi štíhlému křídlu je let pronikavý, hravě zvládne vítr kolem 10 m/s. Let se vyznačuje vynikající klouzavostí při zemi, proto je křídlo vybaveno klasickými brzdovými štíty, které v kombinaci se vztlakovou klapkou pracují velmi dobře. Přístaní je velmi realistické též díky výklopnému podvozku, kterým model může být také osazen .
Jestliže je model navíc vybaven elektro motorem, získáte univerzální letoun, se kterým je možno létat vždy, navzdory bezvětří. Nejednou se mi totiž stalo, že jsem se vypravil na svah, například do Alp, a po příjezdu na vysněné místo vůbec nefoukalo. Pro ty, kteří požadují, aby model osazený el. motorem vypadal i nadále maketově, je možnost dokoupit kryt hřídele motoru, pak není poznat, že je vsazen motor.  Před použitím motoru kryt sejmeme a zaměníme za kužel se sklopnou vrtulí.
Model ve standartním provedení vydrží veškerou akrobacii: rychlé průlety a  přemety. Ale pro extrémní namáhání, obzvlášt při létání na větších svazích,  pod vámi i 1000 m hloubka,  je doporučeno volit zesílené provedení křídla  s uhlíkovým D-boxem nebo model s celouhlíkovým křídlem. Model je pak o 120 - 230gr těžší,  ale daleko pevnější a odolnější vůči poškrábání a poškození o tvrdý nerovný terén, na vysokých svazích váhový rozdíl není znát. Doporučuji shlédnout video.  S přáním letu zdar a hodně zábavy s modelem Valenta Vojtěch a team .